• Pompy wyporowe i wirowe – nurnikowe, zębate, śrubowe, perystaltyczne, rotacyjne, odśrodkowe, osiowe, diagonalne, promieniowe,
hydroforowe, obiegowe, dozujące, próżniowe, monoblokowe, głębinowe, zatapialne.
• Mieszadła, aeratory, urządzenia napowietrzające.
• Szafy sterujące, układy zabezpieczające i monitorujące.
• OXIPERM PRO – urządzenia do dezynfekcji instalacji ciepłej wody (ochrona przed bakterią Legionella pneumophila)
Minimum informacji o pompach
POMPY – pompy należą do najpopularniejszych maszyn i są stosowane we wszystkich dziedzinach przemysłu, oraz w gospodarce komunalnej. Pompy służą do transportowania różnych mediów (do wody, ścieków, olejów, parafin, moszczy, kondensu, gazów w postaci płynnej). Pompami - w pewnym sensie - można także nazwać niektóre przenośniki cieczy, np. strumienice i mieszadła oraz przenośniki gazów np. wentylatory i dmuchawy a także pompy do materiałów sypkich np. podajniki. Pompy to także maszyny odwracalne, które mogą pracować okresowo jako pompy lub silniki (turbiny) wodne.
POMPY WIROWE – elementem roboczym jest obracający się wirnik łopatkowy otwarty lub zamknięty który obracając się powoduje różnicę ciśnień pompowanej cieczy tj. zasysanie cieczy z przewodu ssawnego i jej wyrzut do przewodu tłocznego. W zależności od sposobu uzyskiwania wzrostu ciśnienia pompy przepływowe dzieli się na samozasysające i nie samozasysające, które przed uruchomieniem trzeba zalać cieczą. Zależnie od kierunku przepływu cieczy w wirniku rozróżnia się pompy odśrodkowe, bocznokanałowe, diagonalne i osiowe np. śmigłowe. Pompy przepływowe mogą być jednostopniowe lub wielostopniowe (kilka wirników na jednym wale) np. hydroforowe, procesowe.
POMPA ŚCIEKOWA I SZLAMOWA – pompy najczęściej wirowe z wirnikiem: jednokanałowym lub dwukanałowym, otwartym lub zamkniętym, śrubowo odśrodkowym, z rozdrabniaczem, wysokiego podnoszenia, Vortex, o małej ilości łopatek na wirniku przeznaczone do transportowania cieczy z zanieczyszczeniami np. szlam, ścieki w przepompowniach i oczyszczalniach ścieków.
POMPY WYPOROWE – w pompach wyporowych ciecz jest pompowana przy pomocy elementu roboczego ruszającego się ruchem: posuwisto-zwrotnym dla pomp tłokowych i przeponowych (np. do wody, olejów), obrotowym dla pomp rotacyjnych (np. do olejów, glikolu) i ślimakowych (np. do parafin, ścieków) lub obiegowym dla pomp perystaltycznych (np. do klejów, farb, kwasów, artykułów spożywczych, leków).
pompy skrzydełkowe, ślimakowe, śmigłowe, śrubowe,elektromagnetyczne, strumienicowe cieczowe i gazowe, strumienice (eżektory i inżektory), wałeczkowe, zębate, wielotłokowe, różnicowe, zestawy hydroforowe, wentylatory, pompy do materiałów sypkich, betonu i inne.