Naprawa i serwis pomp przemysłowych

Właściwa eksploatacja i utrzymanie działania wszystkich elementów linii produkcyjnej są niezwykle ważne, jeśli zależy nam na jej nieprzerwanej pracy.

Niezależnie od tego, czy pompa jest częścią większego układu, czy pracuje samodzielnie, nawet niewielkie odchylenia w jej pracy mogą przynieść negatywne skutki, a nawet zastopować działanie całego zakładu przemysłowego. Mimo, iż profesjonalni producenci przykładają wagę do tego, by wszystkie komponenty pompy przemysłowej, ściekowej czy próżniowej były najwyższej jakości, czasem może dochodzić do awarii, które wymagają szybkiego serwisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Częste usterki i ich powody

Przyczyny usterek mogą być wielorakie. Najczęściej jednak dochodzi do nich w przypadku nieprawidłowego użytkowania sprzętu i niestosowania się do wskazówek producenta. Przyczyną uszkodzeń może też być błędne dobranie urządzenia do rodzaju pracy, jaką ma wykonać. Przykładowo, sprzęt do tłoczenia wody brudnej, ścieków czy szamba musi być wyposażony w dobry rozdrabniacz - inaczej nie spełni swoje roli. Wszelkiego rodzaju przeciążenia mogą spowodować uszkodzenie, które trzeba będzie naprawić.

Zjawiska takie, jak głośna praca urządzenia, zwiększony pobór energii elektrycznej, zmniejszona wydajność czy wibracje, powinny zwrócić naszą uwagę, ponieważ najczęściej wskazują na jedną z poniższych usterek:

  • Niedrożność przewodów - częste np. w oczyszczalniach ścieków
  • Uszkodzenie wirnika
  • Przegrzanie silnika
  • Uszkodzenie łożyska.

W naszej firmie oferujemy możliwość szybkiej i profesjonalnej naprawy uszkodzonego sprzętu. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Naprawa i serwis pomp przemysłowych - uprawnienia

Nasza firma posiada autoryzacje od wielu wiodących producentów pomp przemysłowych, ściekowych, próżniowych, głębinowych i innych, uprawniających naszych pracowników do serwisowania urządzeń ich produkcji.

Dysponujemy również certyfikatem ATEX, który upoważnia naszych fachowców do prowadzenia prac naprawczych na terenach zagrożonych wybuchem.

Naprawa pomp ściekowych, przemysłowych czy jakichkolwiek innych na własną rękę jest niezalecana. Przeprowadzona błędnie może prowadzić do pogłębienia się problemu, a często jest też po prostu niebezpieczna. W przypadku konieczności serwisu tak ważnego elementu warto więc skorzystać z usługi fachowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajmujemy się naprawą pomp przemysłowych renomowanych producentów - m.in. Allweiler, AxFlow, Bauer, Busch, Calpeda, DAB, Ebara, EMU, Espa, czy Gardner Denver. 

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się