Serwis i regeneracja pomp przemysłowych

W każdym większym zakładzie przestoje nie są mile widziane. Zapobiega im sprzęt, który wymaga mądrego użytkowania i regularnych przeglądów. Jak wygląda serwis i regeneracja pomp przemysłowych? Kiedy naprawy są opłacalne?

 

Najczęstsze błędy przy korzystaniu z pomp przemysłowych

 

Urządzenia tego rodzaju różnią się od siebie czasem eksploatacyjnym w trudnych warunkach. Są wytrzymałe, jednak nawet najbardziej solidne pompy wymagają regularnych przeglądów.

 

Alternatywą jest odczytywanie czujników za pomocą sprzętu diagnostycznego. Niezależnie od wybranego sposobu warto przed koniecznym serwisowaniem wiedzieć, że problem leży też w samym sposobie montażu i użytkowaniu.

 

Trzeba pamiętać o:

  • Nie przekraczaniu maksymalnych oraz minimalnych wartości ciśnienia i temperatury,
  • Zachowaniu zapasowej mocy uściślonej w DTR,
  • Systematycznej kontroli poziomu oleju – wszystkie płyny trzeba wymieniać regularnie, bo zanieczyszczona ciecz może uszkodzić elementy wewnętrzne.

A jeśli już dojdzie do awarii, to nic straconego – zawsze można powierzyć serwisowanie i regenerację fachowcowi. Zwłaszcza jeśli sprzęt ma jeszcze gwarancję.

 

Komu zlecić naprawę pompy przemysłowej?

 

Najlepiej zewnętrznemu specjaliście, któremu podeślemy adresy autoryzowanych serwisów. Dzięki temu uzyskamy pomoc bez obaw o dostępność zamiennych komponentów.

 

Warto też sprawdzić, czy naprawa lub regeneracja urządzenia przemysłowego w ogóle się opłaci. Jeśli straty finansowe są zbyt wysokie, to ostatecznie lepiej zdecydować się na zakup nowego modelu.

 

Kiedy sięgnąć po regenerację?

 

Wysyłka pompy też trochę trwa, dlatego w wielu przypadkach korzystniejsza jest odnowa. Tym bardziej, jeśli nasze urządzenie ma nietypowe elementy lub trudno o kompatybilne części zamienne.

 

Narzędzia przemysłowe połączone z wiedzą specjalistów pozwalają na uzyskanie takich efektów regeneracji, które będą bliskie oryginałowi. Punkty serwisowe są również w stanie odtworzyć części do modelu dawno niewystępującego na rynku – co jest korzystne dla zakładów ze starszym sprzętem.

0
Feed

Zostaw komentarz